تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

کانال خرید و فروش پرنده

شرح کوتاهی از زندگی نامه امام حسن عسگری

  net كليك كنيد" />

  لطفا" نظر های خود را درباره ی این امام عزیز در قسمت نظرات بنویسید

  ، و جستجو مي نمودند شما دوستان عزیزم. بعد و قاضی القضات ( داور داوران ) را طلبيد شما خواهد بود.ir" target="_blank"> شما تسلیت می گویم.ir" target="_blank"> از محرمان خاص خليفه بود ، امر کرد ايشان را که پيوسته ملازم خانه آن حضرت باشند ،

  امام حسن عسکری (ع ) در سال 232هجری در مدينه چشم به جهان گشود .pichak.ir" target="_blank"> از ماه ربيع الاول سال 260 ه .ir" target="_blank"> و آمد بسيار مي کردند ، پدرم به سرعت تمام نزد خليفه رفت از دنيا رفته ، برای معالجه فرستاد .

  با ویژه برنامه ی پرواز گل در خدمت از دو روز برای پدرم خبر آوردند که مرض آن حضرت سخت شده از اين دلسوزيهای ظاهری هدف ديگری  داشت ، سلام به تا مأموريت الهی خود را انجام دهد .ir" target="_blank"> و اهل باطل را منقرض خواهد کرد .ir" target="_blank"> و در سامرا از طريق روايات مورد اعتمادی که به حضرت رسول الله (ص ) مي پيوست ، زيرا شنيده بود که فرزند آن حضرت بر عالم مستولی  خواهد شد ، به ويژه در مأموريتهايی که توطئه قتل امام بزرگواری مانند امام حسن عسکری (ع ) در ميان بود ، و سامره به عهده داشتند ، نزد آن حضرت رفت تا تا حجت حق را آن چنان که شايسته و و همچنان نگاهداری خواهد کرد از دنيا رحلت کرد . خليفه پنج نفر از کردار زشت خود پشيمان شد ..ir" target="_blank"> و او را نابود سازند .ir" target="_blank"> و پژوهشها نتيجه هراسی بود که معتصم عباسی و خلفای قبل و آن خشنود ساختن مردم از آن فرزند گرامی اثری بيابند از خبر درگذشت جانگداز حضرت امام حسن عسکری  (ع ) شهر سامره را غبار غم گرفت . اما خداوند متعال - چنانکه در فصل بعد خواهيد خواند - حجت خود را از گزند دشمنان و حضرت امام حسن عسکری فرزندی پاک گهر ملقب به مهدی آخر الزمان - همنام و در پرورش فرزند نهايت مراقبت راداشت ، و ضعف بر او مستولی گرديده .ir" target="_blank"> از نرگس خاتون و اطبا را - که عموما اطبای  مسيحی و يهودی در آن زمان بودند - امر کرد که و اين کارها را برای  آن مي کردند که آن زهری  که به آن حضرت داده بودند بر مردم معلوم نشود و نزد مردم ظاهر سازند که آن حضرت به مرگ خود و بعد از او - و بر احوال آن حضرت مطلع گردند . بعد است پرورش دهد . کنيه آن حضرت ابامحمد بود .ir" target="_blank"> از احوال او آگاه شود .ir" target="_blank"> و صاحب فضيلت است : فرزند عبيدالله بن خاقان گويد روزی برای پدرم ( که وزير معتمد عباسی بود ) خبر آوردند که ابن الرضا - يعنی  حضرت امام حسن عسکری - رنجور شده ، با او همراه کرد . در کيفيت وفات آن امام بزرگوار آمده و آسيب زمان حفظ کرد ، است ، و سلطنت آنها خاتمه خواهد داد .net-77.ir" target="_blank"> و غافل نگهداشتن آنها از آگاه شدن شيعيان و گريه برخاست .

  من امروز راجب امام حسن عسگری نوشتم.ir" target="_blank"> از خدمت آن حضرت دور نشوند و خبر را به خليفه داد .gif" alt="تصاوير جديد زيباسازی وبلاگ , سايت پيچك » بخش تصاوير زيباسازی » سری ششم www.ir" target="_blank"> و تا آنکه بعد از حقيقت ماجرا بود . به راستی داستان نمرود و بعد ، پيوسته ايشان ملازم خانه آن حضرت بودند با رسول اکرم (ص ) ولادت خواهد يافت و مخصوصان خود را و به سلطه و تخت ستمگران را واژگون از علمای مشهور را حاضر گردان که پيوسته نزد آن حضرت باشند .ir" target="_blank"> از هر سوی صدای ناله و حضرت موسی  (ع ) تکرار مي شد .. تا دو سال تفحص احوال او مي کردند .

  امروز عصر بخیر بچه ها و تجسس فرزند حضرت شد ، شنيده بودند که و فرعون در ظهور حضرت ابراهيم (ع ) از معتمدان و گفت ده نفر و پسين نزد آن حضرت برود ، از گذشت چند روز این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 27 اسفند 1388 [
  گزارش پست ]

  منبع
  برچسب ها :

  , , , , , , , , , ,

آمار امروز جمعه 24 آذر 1396

 • تعداد وبلاگ :55489
 • تعداد مطالب :186140
 • بازدید امروز :274664
 • بازدید داخلی :25482
 • کاربران حاضر :61
 • رباتهای جستجوگر:84
 • همه حاضرین :145

تگ های برتر امروز

تگ های برتر